Do I?

By Tuesday, September 11, 2012 0 Permalink 0

Štai kas nutinka, kai žmogus bent savaitę atostogauja ir dingsta iš virtualaus gyvenimo. Ogi “visas pasaulis” puola tuoktis. Pagaliau grįžti “visas pailsėjęs” ir įsijungi kompiuterį ir stebuklingąjį “facebook’ą” ir pamatai: “married”, “married” ir dar kartą “married”. Ir milijonai nuotraukų. Toks jausmas, kad kitaip jau nebegalima, nebemadinga. Visi kažkur skuba, bijo, kad gali nebespėti į “gyvenimo traukinį”. Ir, žinoma, tie, kurie daro priešingai, t.y. gyvena sau “nevedybinį” gyvenimą tampa tarsi visuomenės atstumtieji. Juk visada “kitokie” tampa engiami.

O jau susituokus nebelieka nieko kito, kaip tik girti ir visiems viešai liaupsinti savo “tobulą” antrąją pusę. Jei kalbama apie dailiąją lytį, dažnai vyras prieš draugus nori pasipuikuoti ir ypač pabrėžia, kad ji tiesiog dieviškai gamina. Tiesiog virtuvės meistrė! Sykį ir man teko dalyvauti “vakarėlyje” (dviejų porelių), kur “jaunasis” kiek galėdamas į padanges kėlė žmonos patiekalus. Ir galiausiai paklausė manęs: “Tu turbūt negamini?”. Tarsi perkūnas iš giedro dangaus. Ar čia jam taip pasirodė, kad mūsų duetas buvo toks “perkaręs” nuo tariamo bado, ar todėl, kad nebuvo ant pirštų vestuvinių žiedų ir tada “savaime suprantama”, jei nėra žmonos, tai ji ir gaminti nemoka?

Man labai patiko, kai filme “Sex and the City” (atrodo antroje dalyje), mano favoritė Carrie savo mylimajam pasakė, jog jis prieš ją vesdamas žinojo, kad ji į virtuvę neina. Tiesiog yra kitokia moteris. Ne ta, kuri iškart grįžusi po darbo puola prie puodų ir ruošia trijų patiekalų pietus vyrui. Tačiau šiandien atrodo, kad jei tokia nesi, vadinasi esi “nepilnavertė” moteris? Kaip dabar tavo vyras galės garsiai visiem girtis, kad tu tobula šeimininkė? Štai čia manau ir problema – ŠEIMININKĖ! Vėl į gyvenimą įsiveržia stereotipai. Turi būti virtuvėje ir taškas.

O žinote, ką atsakiau tam tobulos žmonos vyrui? Ogi štai ką: “Gaminu, tik retai, nes dirbu iki “išnaktų”.

Tačiau grįžkime prie vestuvių temos. Turbūt atsakymų į klausimus: “Kodėl žmonės tuokiasi?”, yra begalė. Vieni gali atsakyti “iš meilės”, kiti “iš reikalo”, tretieji “dėl patogumo” ir t.t. O neseniai draugas prasitarė, jog savo ilgametę mylimąją veda tik dėl to, jog ji užsinorėjo vestuvių ir gražios baltos suknelės, norėjo pasijusti “princese”… Na, gal ir gerai, kad vyras nori padaryti merginą laimingą, bet ar to tikrai reikia? Tegu nusiveža ją prie jūros nuperka baltą suknelę, įpila taurę vyno ir pasako: “Man svarbiausia, kad būtum šalia”…

 

p.s. šiuos pamąstymus iššaukė dar vieno draugo vestuvių nuotraukos “facebook’e”. To, kuris nemato vestuvių prasmės, bet vedė. Turbūt gerai. Kažkam.

 

p.p.s. labai “madingas” šis post’as

 

 

 

 

Photo: www.leafophoto.com

No Comments Yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.