Populaire

By Saturday, February 2, 2013 0 No tags Permalink 0

Prieš porą dienelių su kolege buvome žurnalo L’OFFICIEL surengtoje filmo “Populiari mergina” (pranc. Populaire) peržiūroje. Tiesą sakant prieš einant net neskaičiau filmo aprašymo, tiesiog pasitikėjau madų žurnalu. Ir likau maloniai sužavėta.

Filmo aprašymas:

Trokštate populiarumo? Jūsų dėmesiui – ryški, linksma, pamokanti ir stilingai vintažinė romantinė komedija “Populiari mergina”, kuri iš tylaus kaimo nukels jus į romantišką amžinos meilės miestą Paryžių ir netgi į niekada nemiegantį Niujorką. Užtikriname, kad nieko panašaus aistringų romantinių istorijų žanre nematėte nuo “Amelijos iš Monmartro” laikų. Garantuojame puikią nuotaiką visam vakarui, netikėtus siužeto vingius ir… ne mažiau azarto, nei žiūrint Olimpines žaidynes!

Sugrįžkime atgal į praeitį. 1958-ieji. Gražioji darbštuolė Rožė (aktorė Deborah Francois) neturi daug galimybių slapčiausių svajonių išsipildymui. Jos tėvas dirba kuklioje provincijos krautuvėlėje, o Rožės perspektyvos – ištekėti už mechaniko sūnaus, ruošti valgyti jo vaikams ir valytis dulkes kambariuose. Tačiau ambicinga ir užsispyrusi mergina svajoja apie kitokią ateitį. Perskaičiusi skelbimą laikraštyje apie siūlomą sekretorės darbą draudimo agentūroje ji tyliai ištaria sau: “Tai mano šansas, kurio taip ilgai laukiau!”

Režisierius: Régis Roinsard

Vaidina: Romain Duris, Déborah Franois, Bérénice Bejo, Shaun Benson, Mélanie Bernier ir kt.

Rožė tuoj pat išvyksta į miestą. Bet apklausoje dėl trokštamo darbo rikiuojasi eilė kitų merginų, o lemtingas pokalbis su arogantišku, pedantišku ir perdaug gerai apie save galvojančiu agentūros bosu Luisu (aktorius Romainas Duris) klostosi prastai, kol guvioji Rožė pademonstruoja svarbiausią savo kozirį – ji geba rinkti tekstą spausdinimo mašinėle greičiau, bei bet kuri kita sekretorė!

Luisas akimirksniu susižavi ypatingu kandidatės talentu ir iš karto įžvelgia šansą jos talentą pritaikyti sparčiai populiarėjančioje naujoje “sporto” šakoje – sekretorių čempionate, kurio pagrindinė užduotis – kuo greičiau surinkti tekstą! Ir laimėti ne tik Paryžiuje, bet ir pačiame pasaulio čempionate Niujorke!

Prieš Rožės akis atsiveria visiškai netikėtas ir neįsivaizduojamas pasaulis. Pasirodo, kad mikliarankės sekretorės populiarėja milžinišku greičiu ne tik Prancūzijoje, bet visame pasaulyje. Juk čia tiek pasakiškų intrigų – gražios merginos, stilingos šukuosenos, vintažinės spausdinimo mašinėlės, įkaitusi atmosfera, oran skriejantys prispausdinti popieriaus lapai ir miklūs pirštai spalvingai nulakuotais nagais. Ir, žinoma, turtingi ir išvaizdūs vyrukai, pasiruošę kovoti dėl greituolės Rožės širdies… Bet kartais meilė laukia visai šalia, tiesa?

Filme šypseną kėlė spausdinimo mašinėle čempionatai. Nugalėtoja prilygo dabartinėms “elito žvaigždėms”. Jai po kojomis krisdavo visi vyrai, o merginos svajodavo, kad kada nors ir joms taip pasiseks – tapti greičiausiai spausdinančia (populiariausia) mergina. Ir, žinoma, darbdaviui turėti tokią sekretorę būdavo prestižo reikalas…

Tačiau labiausiai man patiko to meto apranga, kai merginos kelnes vilkėdavo tik bėgiodamos krosą. O kiekvieną dieną puošėsi vis kitokiomis suknelėmis. Ak, kaip gražiai atrodo tie pūsti sijonėliai, skarelės… Tokiais atvejai prisimenu, kad (realiai) beveik neturiu suknelių. O taip, gėda. Sijonas dar vienas kitas guli (tikrąją to žodžio prasme) spintoje, tačiau dienos šviesą pamato rečiau nei jaunas mėnulis naktį. Ir kas kaltas? Žinoma, tik aš pati. Reikėtų pravesti jau sau moteriškumo paskaitą…. O tie skirtingomis spalvomis nulakuoti nagučiai, taip mielai atrodė. Ir kažkodėl priminė plaukikės Rūtos Meilutytės per Londono olimpines žaidynes Lietuvos trispalvės spalvomis nudažytus nagus. Ryšku. Kitaip. Atkreipia dėmesį. Na, jei filme nebūtų buvusios dar žydros nagų lako spalvos, galėtume ir čia dėlioti mūsų vėliavą.

Taigi, visoms tikinčioms meile, svajonėmis ir, žinoma, norinčioms pasigrožėti 1958-ųjų mada, siūlau pasižiūrėti šį prancūzišką ir vintažu, kvepiantį filmą. Netikiu, jog nusivilsit.

Treileris: http://www.youtube.com/watch?v=ZDNfWSYVxLs

populaire

Miau

 Video, info: www.forumcinemas.lt

Photos: en.unifrance.org, http://blogs.indiewire.com

No Comments Yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.