You need just one “crayon” – smile

By Friday, May 25, 2012 0 Permalink 0

Su kuo jums asocijuojasi žodžiai “gyvenimo spalvos”? Turbūt vien jau žodis “spalvos” per prievartą į galvą bruka vaivorykštės vaizdinį. Tačiau pamąstykime truputį “filosofiškiau”. Ar nėra gyvenime vien juoda ir balta? Na, gerai, turi būti ir viduriukas, tebūnIe tai pilka. Juk visada tie, kuriems gyvenimas nemielas, ar kas nors nesiseka, ar tiesiog būna blogos nuotaikos, sako, jog viskas negerai, tiesiog juoda diena, mėnuo, metai. Juodas gyvenimas. Ir tik retais atvejais įsiveržia saulės spindulėliai – balta, gėrio spalva (žinoma, tai nėra konkreti spalvos reikšmė). Kai blogai, tada nematai kitų spalvų, tik tamsias. Tada ir pirmi pražydę įvairiaspalviai žiedai tampa bespalviai ir gamtą apsupusi žaluma susilieja su „blogos nuotaikos“ koloritu. Taip jau būna, kad viskas priklauso nuo visagalės nuotaikos.

Jei paklaustumėte, ar su apranga taip pat, turbūt vienareikšmiško atsakymo nebūtų. P.S. turbūt ne tik pas mane kalnai juodos spalvos rūbų, bet ir pas daugumą, ir tikrai ne dėl to, jog tai signalizuoja: „Paniurėlis, paniurėlis!“. Arba kaip kažkokiame animaciniame filmuke iš vaikystės: „Tamsuolis, vasaros nežino“. Taip tikrai nėra. Tiesiog spintoje juoda simbolizuoja praktiškumą, klasiką. Turbūt trumpinį „LBD“ (angl. Little Black Dress) žino visi, ir tikrai ne visos, o visi. Tai rūbelis, kuris privalo kabėti kiekvienos moters spintoje. Tos pačios moterys tikriausiai sutiktų, jog karalienė nuotaika savo ilgą nosį kiša ir į garderobą. Tiesą sakant, dažniausiai tai pasireiškia ne spalvų gamoje, o rūbų kiekyje. Nuo įvairiausių „ligų“ merginos „gydosi“ vaikščiodamos po parduotuves ir pirkdamos. Pirkdamos daug. Kartais galbūt ir nereikalingų dalykėlių, rūbelių, tačiau, jei tai padeda „pasveikti“, kodėl gi ne. Pirmyn! Bet grįžkime ten, kur ir pradėjome. Į spalvotą pasaulį.

Atėjo vasara. Be gamtos stebuklų, į šviesą išlenda ir ryškesni, spalvotesni žmonės. Galbūt tai ir tam tikras susiformavęs stereotipas, bet pastebima, jog žiemą visi daugiau linkę „slėptis“, ryškius apdarus sukrauna į giliausią spintos kampą, o į priekį iškelia kažką panašesnio į tamsųjį metų laikotarpį. Galbūt tiesiog nenori išsiskirti iš aplinkos. Tad reikėtų paploti drąsuoliai dizaineriai vasarai, kuri ne tik pati sugeba „apsirengti“ ryškų rūbą, bet priverčia savo pavyzdžiu sekti ir kitus. Taip ir žmonės pradeda spalvinti gyvenimą.

Asmeniškai namo gyvenimą dažniausiai spalvina šypsena. Kad ir aną dieną. Važiuoju autobusu, o jame senolis, pasislėpęs nuo saulės po didžiuliais tamsintais akiniais, kurių stiklai…Geltoni! O šiandien tame pačiame autobuse mačiau gal šešerių mergytę, kuri taip pat buvo su akiniais nuo saulės, kurių rėmeliai raudoni. Tai buvo a la „Ray Ban“ akinukai. Mažoji stileiva. Tokie menki niekučiai kasdien einant per gyvenimą ir nuspalvina jį…Žinoma, ryškus sijonas, didžiulis kaspinas plaukuose ar raudoni kaip vyšnios lūpų dažai taip pat padeda išsiskirti iš pilkumos, ar bent kažkiek paryškinti dieneles. Tačiau turbūt svarbiausios gyvenimo spalvos susijusios su „What‘s in your Heart“ ir „What‘s on your Mind“. Juk kai mažas vaikas pasiima knygutę, kurioje reikia nuspalvinti tam tikus piešinukus, jis dar nežino, kas kaip atrodo iš tikrųjų. O tiesiog pasiima spalvą, kuri jam tą akimirką atrodo tinkamiausia ir spalvina. Tas pats ir suaugusiųjų pasaulyje. Tik čia dažniau reikėtų naudoti kitą „pieštuką“ – šypseną. Taip gyvenime bus vis mažiau juodos spalvos. Na, nebent, tai labai graži maža juoda suknelė.

Miau

 

Photo: www.favim.com

No Comments Yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.